השוק הסיטונאי של פריז: חוויה לכל החושים

שוק רנג'יס שליד פריז הוא השוק הסיטונאי הגדול בעולם. אתר חובה לכל מי שאוהב אוכל, מבין באוכל ורוצה להבין אפילו יותר.

פריז, ארבע לפנות בוקר ביום סתיו קר. אני ב"טיול שטח" בדרך לביקור בשוק רנג'יס (Rungis), במסגרת לימודיי בבית הספר הגבוה לבישול פראנדי בפריז (ESCF). ציפיתי לשוק איכרים גדול. הופתעתי לגלות ששוק רנג'יס ע-נ-ק-י: מעולם לא ראיתי כל כך הרבה אוכל מרוכז במקום אחד.

שוק רנג'יס, שנמצא מחוץ לעיר פריז, הוא שוק המזון הסיטונאי הגדול ביותר בעולם, שמספק את תוצרת המזון למסעדנים, לשפים ולטבחים שמאכילים כ- 20 מיליון אנשים בפריז, בחלקים אחרים של צרפת ובמדינות נוספות.

החל מהמאה העשירית לספירה ועד שנות השבעים של המאה העשרים היה השוק הסיטונאי ממוקם במרכז העיר פריז, באזור Les Halles. בשל בעיות תברואה מכיוון שהאזור הפך לקטן מדי להכיל את כמויות המזון ובשל בעיות עומס תנועה כבד בשל כניסת משאיות רבות למרכז העיר, הועבר השוק אל מחוץ לפריז. כיום מצויים באזור Les Halles מרכז קניות מקורה, גינה ובה מגרשי פטאנק ובתי מגורים. שוק רנג'יס משתרע על פני 50 קילומטרים מרובעים. ממש עיר קטנה. מעבר לאולמות המזון יש בו גם בנקים, סניפי דואר, מספרות, מלונות, מסעדות ועוד.

פתיחת השוק ברנג'יס – 1969

לבשנו חלוקים לבנים סטייל רופאים ונכנסנו לאולם הדגים. אולם הדגים נפתח בסביבות חצות ונסגר עם מכירתם של כל הדגים. היו שם דגים ופירות ים מכל הסוגים והמינים. יתר האולמות נפתחים מאוחר יותר, לקראת השעה חמש. האולם הבא היה מלא וגדוש בירקות ופירות. סוחרים מכל רחבי אירופה באים לכאן על מנת למכור ולקנות אותם. ואחריו אולם הגבינות המרשים.

בניגוד לכמה מהשווקים בפריז, ניתן לגעת בסחורה, והמוכרים אף מעודדים אותך לבדוק ולטעום. אולם, אם אין לך "כרטיס קונה" סיטונאי, לא תוכל לקנות את כל הדברים הטובים האלה שמקיפים אותך בהמוניהם.

במרכזו של אולם בשר הצייד והקצבים מצויה מסעדת Le Saint-Hubert, מסעדה שמתמחה, איך לא, בבשר וקרויה על שם הקדוש פטרון הציידים. המשכנו ועברנו אולמות של מתוקים, יין ואלכוהול וסיימנו את הסיור באולם הפרחים הצבעוני.

אחרי כל ההסברים ישבנו לשתות קפה ולאכול ארוחת בוקר קטנה בבית קפה הומה אנשים: בשוק עובדים כ- 13,000 איש שלאחר משמרת קשה ותובענית נחים ושותים קפה של בוקר עם חבריהם לעבודה.

עד לביקורי בשוק רנג'יס לא חשבתי על הדרך אותה עוברים חומרי הגלם לפני שמגיעים למטבח המסעדה. בעקבות הביקור, ובמהלך השנים, התעניינתי הרבה יותר בתהליך הייצור של מוצרי המזון איתם אני עובד: איפה גודלו, איך, מיהם המגדלים, היצרנים ומיהם אנשי הביניים המעורבים בהגעתם של החומרים עד למטבח.

השנה, עשר שנים לאחר הביקור הראשון, ביקרתי בפעם השנייה בשוק רנג'יס ושוב לא יכולתי שלא להתפעל ממנו. אני ממליץ לכל חובב אוכל או איש מקצוע בתחום שמבקר בפריז להקדיש זמן לבקר בשוק. החוויה של הגודל, כמות המוצרים (הכמעט אינסופית), איכותם, ההקפדה על טריות, סידור ואריזה באולמות השונים היא בלתי נשכחת.

בעקרון, הכניסה לשוק היא באמצעות תגי זיהוי או הזמנות בלבד ומיועדת לאנשי מקצוע, סוחרים מוכרים וקונים. אבל, בכל יום שישי השני בחודש (למעט בחודש אוגוסט) מתקיים סיור מאורגן שפתוח להרשמה מוקדמת לכולם. הסיור יוצא מככר דנפר רושרו שבפריז בשעה ארבע וחצי בבוקר ועולה 75 אירו לאדם, כולל ארוחת בוקר במקום.

לפרטים נוספים ולהזמנת מקום בסיור כנסו לאתר האינטרנט של השוק.

שף אמיר מרקוביץ, איטלקיה בתחנה

* * *

צילומים: מאתר האינטרנט של השוק.

Categories: המלצות.

Languages: עברית.